Recenze sedačky Sapporo s žinylkovým potahem

Rozkládací sedací souprava Sapporo, potah hnědá žinylka. Jedná se o sedačku ve tvaru písmene U. Je velmi variabilní, levá a prostřední část jsou spojené, pravá kratší strana se dá oddělat a přidělat pomocí nacvaknutí na háčkový systém.  Tím pádem jde sedačku použít i jako typ L.

Sedačka Sapporo je rozkládací, úložný prostor nemá. Rozkládá se pomocí vytažení matrace z pod prostřední části sedačky. Matrace je na kolečkách, její vysunutí je velmi jednoduché a snadné. Po vysunutí se povytáhne směrem nahoru a díky mechanismu zůstane rovnoměrně zaklesnutá se zbytkem sedačky.  Vznikne opravdu velká a kvalitní plocha pro pohodlné spaní.

Opěrky jsou měkké a pevně spojené se sedačkou.

Potah je žinylkový, velmi příjemný a má tmavě hnědý odstín. K sedačce byly součástí i 4 polštářky, 2 menší a 2 větší ve stejné barvě.

Jak se na sedačce Sapporo sedí?

Sedačka je velmi pohodlná i pro dlouhodobé sezení. Je pevnější, člověk se nepropadne k zemi a pěkně pruží. Výplň je pořádná, měkká. To samé platí i pro opření. Na sedačce se dá opravdu pohodlně odpočívat, vsedě i při ležení. Výška je akorát uzpůsobená pro kvalitní sezení.


Jak se čistí žinylkový potah?

Celá sedačka je pokryta rovnoměrně stejnou žinylkovou látkou. Látka je příjemná na omak a hladká. I po sedmi letech používání není nikde vydřená, vyšisovaná či jinak poškozená. Barva je tmavě hnědá, která po nynějších zkušenostech není pro rodinu s dětmi úplně praktická. Jde na ní vidět hodně skvrn. Ale velmi snadno a účinně se čistí, stačí vlhký hadr. Pro kvalitnější vyčištění žinylky používáme speciální přípravky a potah je zatím ve velmi dobrém stavu.

Se sedačkou jsme opravdu spokojeni. Vydržela zatím hodně. Jen jedna její část, nejpoužívanější, je už mírně propadlá. Poměr kvalita/cena odpovídá, spíš bych řekla, že její cena byla velmi přijatelná vzhledem k velikosti a kvalitě. Myslím, že nám vydrží ještě pár let a potom budeme volit podobný typ i potah, jen bych vybrala jinou barvu. Sedačku tedy doporučuji i těm náročnějším uživatelům.

Sedačka Sapporo
Látka žinylka

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru