Recenze sedačky FABIO s potahem SAWANA

Rohovou sedačku FABIO v levostranném provedení vlastním přibližně jeden rok. Zaujala mě svými jednoduchými tvary a přitom působí velmi elegantně. Má výsuvnou matraci pro příležitostné přespání a výklopná část skrývá úložný prostor například pro lůžkoviny. Zvolil jsem si sedačku s potahem kombinovaným ze dvou odstínů. Boční opěrka, spodní část a 2 polštářky jsou z tmavšího potahu SAWANA 05 Dark Grey a zbylá větší část sedačky je ze světlejšího potahu SAWANA 21 Grey.

Jak se na sedačce sedí?

Sedačka má nižší opěráky na záda, takže hlavu si o ně určitě neopřete, ale i při vyšší postavě (cca 190 cm) poskytují dostatečnou oporu pro záda. Sedáky mi přijdou oproti jiným sedačkám spíše delší, takže opět vyhovují i pro vyšší postavy. Tuhost matrace zpočátku byla vyšší, po roce užívání mi přijdou o trochu měkčí, ale žádná „prosezená“ místa nevznikají.


Jak se čistí a udržuje potahová látka SAWANA sedačky FABIO?

Potah SAWANA patří mezi tkané potahové látky, látka je na omak hladká a dostatečně pružná, takže se přizpůsobí matraci, na které je napnuta. Díky jemnému „melírovanému“ vzoru se na ní ztratí i mírné znečištění. Už jsem z ní čistil i některé malé skvrny od čokolády a od pití a šly velmi dobře odstranit navlhčenou utěrkou a čistícím přípravkem na čalounění. Předpokládám, že při eventuálním strojním mokrém čištění (tepování) půjde sedačka čistit velmi dobře, ale zatím to vyzkoušeno vzhledem ke krátké době od pořízení nemám.

Se sedačkou jsem zatím velmi spokojený a mohu její koupi doporučit.

Sedačka Fabio
Potah Sawana 21 Grey

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru