Recenze sedačky FRIHETEN s potahem SKIFTEBO

Naše rodina měla vždy na sedačku vysoké nároky, protože právě tam trávíme většinu společného času a navíc máme pejska, takže hledaný gauč skutečně musel něco vydržet, nebýt úplně nejdražší a hodit se nám do obýváku. Téměř nadlidský úkol.

Naštěstí jsme zavítali do obchodu s nábytkem IKEA a pořídili tohoto našeho nového miláčka – sedačku FRIHETEN s potahem SKIFTEBO hnědé barvy. Jedná se o rohovou sedačku písmene L a výhoda je. Sestavujete si ji doma sami a výhoda je, že lenošku můžete našroubovat jak napravo, tak nalevo. Když odklopíte její sedací část, naleznete slušně velký úložný prostor. To ale není jediné, co tato sedačka umí. Je totiž rozložitelná, a to do takových rozměrů, že se na ní dva lidé pohodlně vyspí a televizi může naprosto s přehledem sledovat rodina čítající 2 rodiče, 2 děti a jednoho psa.

Pohodlí a prostor

Ačkoli je opěradlo poměrně nízké a to zadní tvoří vlastně jen Velké polštáře o  něj opřené, sedí se na ní velmi pohodlně a záda máte podepřená v příjemných místech, takže se ani nehrbíte.

Co se týče tvrdosti sedadel, dají se zařadit mezi tužší, ale to nám právě vyhovuje. Pokud ovšem sedačku rozložíte na letiště, v místě, odkud jste vytáhli druhou matraci, je dosed poněkud měkčí.


Jak se čistí a udržuje potah SKIFTEBO?

Líbí se nám, že je vidět struktura tohoto potahu. Ačkoliv jsou vlákna větší, na dotek není látka škrábavá. Jen je taková tužší, ale zato hodně vydrží. Ostré psí drápy jí nijak neubližují.

Pokud se něco vylije, pomůže navlhčená švédská utěrka, když něco rozsypete, vysavač vše zachrání. Vlákna jsou polyesterová a psí chlupy mají tendenci se mezi ně proplétat a zabodávat, to je trochu nepraktické, špatně se odstraňují. My jsme tento problém vyřešili dekou namístě, kde pejsek lehává.

Sedačku Friheten si nemůžeme vynachválit a nevidím důvod ji nedoporučit naprosto komukoli. Našemu obýváku dala úplně nový rozměr.

Sedačka Friheten
Potah Skiftebo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru