Jak vyčistit kšiltovku?

Kšiltovka patří do letního šatníku mnoha z nás. Stejně jako ostatní kousky v šatníku ani ona nevydrží čistá napořád a je potřeba se o ni starat. Některé typy kšiltovek můžeme vyprat i v pračce, ale většinou nejde o doporučovaný způsob. Péče o ni je ale nezbytná. I v případě, že není vysloveně špinavá, snadno se propotí. Pokud není extrémně znečištěná, snadno ji umyjete v umyvadle se saponátem.

Jak vyčistit kšiltovku?
Jak vyčistit kšiltovku?

Co budete k čištění potřebovat?


Jak na čištění kšiltovky?

V případě, že potřebujete vaši kšiltovku pouze zbavit potu a běžného zašpinění bez výrazných skvrn, vystačíte si s jednodušším způsobem.

  1. Do čistého umyvadla nebo lavoru napusťte studenou vodu.
  2. Přidejte malé množství jemného saponátu a vytvořte pěnu.
  3. Vložte kšiltovku a nechte 10 minut namáčet.
  4. Po uplynutí této doby kšiltovku důkladně opláchněte, abyste smyli zbytek nečistot a saponátu.
  5. Pokud je pomačkaná, srovnejte ji do původního tvaru a nechte uschnout.

Pokud je kšiltovka silně znečištěná

Ve chvíli, kdy je kšiltovka silně znečištěná, budete muset zvolit důraznější metody.

  1. Kapku čisticího prostředku určeného na skvrny naneste přímo na čepici a vyčistěte skvrnu kartáčkem na oděvy. Jemnými pohyby ji vydrhněte.
  2. Kšiltovku namočte do umyvadla nebo lavoru s mýdlovou vodou a nechte ji tam několik hodin.
  3. Během máčení můžete průběžně kontrolovat, v jakém stavu jsou skvrny. Pokud nebyla kšiltovka extrémně znečištěná, měla by stačit i kratší doba.
  4. Kšiltovku důkladně opláchněte, srovnejte a dejte ji vyschnout.

Kšiltovka a praní v pračce

U některých kšiltovek je praní v pračce povoleno. Ale ve většině případů riskujete, že poškodíte tvrdou část – kšilt. V případě, že chcete kšiltovku dát do pračky, se vždy řiďte štítkem. I ve chvíli, kdy štítek praní v pračce umožňuje, nastavte program na nižší otáčky a případně dejte kšiltovku do síťky na jemné prádlo.

Kšiltovka a myčka nádobí

Jsou lidé, kteří dávají kšiltovku umýt do myčky nádobí. Pokud je ale na štítku pouze ruční praní, rozhodně to nedělejte. Také mějte na paměti, že téměř vždy existuje riziko poškození a tableta do myčky není ideální prostředek na mytí kšiltovky. Ve chvíli, kdy se rozhodnete pro myčku, dodržujte dvě pravidla.


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru