Jak vyčistit odolné skvrny od stolice, krve a dalších organických látek?

Jak vyčistit odolné skvrny od stolice, krve a dalších organických látek z jakékoliv textilie? Vyzkoušejte čištění pomocí perkarbonátu sodného.

Jak vyčistit odolné skvrny od stolice, krve a dalších organických látek?

Jak vyčistit odolné skvrny od stolice, krve a dalších organických látek?

Čištění skvrn menšího rozsahu

  1. Textilii se skvrnou dáme do pračky, přisypeme 2 lžíce perkarbonátu sodného s půl lžičkou TAED – aktivátor perkarbonátu sodného při nízkých teplotách a zapneme samostatný program máchání.
  2. Poté textilii vypereme v pračce znovu. Tentokrát na běžný prací program. Dbáme na nastavení nejvyšší možné teploty a vybíráme nejdelší možný prací program. Vždy se řídíme pokyny pro údržbu uvedenými na štítku od výrobce. K praní použijeme běžný prací prostředek, můžeme přidat opět 2 lžíce perkarbonátu. Pokud pereme na méně jak 60 °C, přidáme ještě půl lžičky TAED.
  3. Oděv či textilii usušíme, jak jsme zvyklí.
DOPORUČENÝ KOMERČNÍ PŘÍPRAVEK

Čištění skvrn většího rozsahu a zaschlých skvrn

  1. Skvrnu namočíme a posypeme ji vrstvou perkarbonátu sodného s trochou TAED – aktivátor perkarbonátu sodného. Ideální je, když prášek opatrně rozmělníme na povrchu textilie na kašičku. A necháme působit přes noc.
  2. Pokud se v lázni na oděvu vytvoří zbarvené mapy (např. oranžové skvrny na zelené textilii), není třeba se znepokojovat, po vyprání v pračce tyto mapy zmizí!
  3. Textilii se skvrnou dáme do pračky, přisypeme 2 lžíce perkarbonátu s půl lžičkou TAED (aktivátor perkarbonátu při nízkých teplotách), a zapneme samostatný program máchání.
  4. Poté textilii vypereme v pračce znovu.Tentokrát na běžný prací program. Dbáme na nastavení nejvyšší možné teploty a vybíráme nejdelší možný prací program. Vždy se řídíme pokyny pro údržbu uvedenými na štítku od výrobce. K praní použijeme běžný prací prostředek, můžeme přidat opět 2 lžíce perkarbonátu. Pokud pereme na méně jak 60°C, přidáme ještě půl lžičky TAED.
  5. Oděv či textilii usušíme, jak jsme zvyklí.

Potřebujete čistič na skvrny?

VYHLEDAT ČISTIČ SKVRN »
(Vyberte odstraňovač skvrn podle zkušeností kupujících.)


JakČistit.cz

Nenašli jste potřebnou radu? Přidejte se k Facebookové skupině Rady, tipy a návody na čištění a úklid, napište svůj dotaz a dostanete rady od ostatních členů.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: