JakČistit.cz » Komerční sdělení » Pár tipů jak čistit vaši pračku, aby vám vydržela hodně dlouhou dobu

Pár tipů jak čistit vaši pračku, aby vám vydržela hodně dlouhou dobu

Problémy jako vodní kámen, plíseň, nepříjemný zápach, to všechno snižuje životnost pračky, ničí kvalitu praní a v nejhorším případě vyřazuje pračku z provozu. Poradíme vám, dáme pár rad a typů co dělat, aby vaše pračka vydržela dlouhé roky v 100-procentním provozu.

Čištění pračky

  1. Výsledkem zlé údržby a nepravidelného čistění může být nejen špinavé a nelibě vonící oblečení, ale také zničená pračka. Pračka má nejvíc skrytých a těžko přístupných míst, ve kterých se při každém praní usazují nejen tolik obávaný vodní kámen, ale i zbytky pracího prášku, aviváže a také mastnota z prádla.
  2. Nemusíte se bát rozebíraní celého spotřebiče. Na první pohled se mohou zdát prostory nepřístupné. Budete však potřebovat jen obyčejný ocet. Ten když smícháme s jedlou sodou, můžete si být jistí, že všechny usazeniny zmiznou.
  3. Do přihrádky na prací prášek nasypte půl hrnku sody bikarbony. Přihrádku pro máchání naplňte octem.
  4. 2/3 deci můžete nalít pokojně i přímo do bubnu.
  5. Nastavte nejvyšší teplotu a vyberte nejdelší prací cyklus. Pračku spusťte samozřejmě naprázdno.
  6. Ještě než prací cyklus přejde do fáze máchání, přerušte jej a nechte pračku zapnutou, aniž byste vypouštěli vodu. Minimálně 6 hodin, nejlépe celou noc.
  7. Potom třeba znovu spustit celý cyklus a když se pračka nečistila velmi dlouho, můžete celý postup opakovat.
  8. Vyberte všechny nádoby a přihrádky, které umyjte a zbavte usazenin.
  9. Jako poslední věc, vyšroubujte filtr a pečlivě vyčistěte od zachycených vlasů, zbytků nití a jiných nečistot. Nakonec ho propláchněte pod tekoucí horkou vodou.
  10. Celé čistění pračky opakujte ideálně každé 3 měsíce.

Na internetu existuje velké množství praček a sušiček. Co se týče údržby i náchylnosti na poruchy, je lepší zvolit zvlášť dvoj-komplet než 2 v 1. Správnou údržbou vám však váš spotřebič vydrží dlouhé léta a vaše investice do něho nebude zbytečná.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *