Pár tipů jak čistit vaši pračku, aby vám vydržela hodně dlouhou dobu

Problémy jako vodní kámen, plíseň, nepříjemný zápach, to všechno snižuje životnost pračky, ničí kvalitu praní a v nejhorším případě vyřazuje pračku z provozu. Poradíme vám, dáme pár rad a typů co dělat, aby vaše pračka vydržela dlouhé roky v 100-procentním provozu.

Čištění pračky

  1. Výsledkem zlé údržby a nepravidelného čistění může být nejen špinavé a nelibě vonící oblečení, ale také zničená pračka. Pračka má nejvíc skrytých a těžko přístupných míst, ve kterých se při každém praní usazují nejen tolik obávaný vodní kámen, ale i zbytky pracího prášku, aviváže a také mastnota z prádla.
  2. Nemusíte se bát rozebíraní celého spotřebiče. Na první pohled se mohou zdát prostory nepřístupné. Budete však potřebovat jen obyčejný ocet. Ten když smícháme s jedlou sodou, můžete si být jistí, že všechny usazeniny zmiznou.
  3. Do přihrádky na prací prášek nasypte půl hrnku sody bikarbony. Přihrádku pro máchání naplňte octem.
  4. 2/3 deci můžete nalít pokojně i přímo do bubnu.
  5. Nastavte nejvyšší teplotu a vyberte nejdelší prací cyklus. Pračku spusťte samozřejmě naprázdno.
  6. Ještě než prací cyklus přejde do fáze máchání, přerušte jej a nechte pračku zapnutou, aniž byste vypouštěli vodu. Minimálně 6 hodin, nejlépe celou noc.
  7. Potom třeba znovu spustit celý cyklus a když se pračka nečistila velmi dlouho, můžete celý postup opakovat.
  8. Vyberte všechny nádoby a přihrádky, které umyjte a zbavte usazenin.
  9. Jako poslední věc, vyšroubujte filtr a pečlivě vyčistěte od zachycených vlasů, zbytků nití a jiných nečistot. Nakonec ho propláchněte pod tekoucí horkou vodou.
  10. Celé čistění pračky opakujte ideálně každé 3 měsíce.

Na internetu existuje velké množství praček a sušiček. Co se týče údržby i náchylnosti na poruchy, je lepší zvolit zvlášť dvoj-komplet než 2 v 1. Správnou údržbou vám však váš spotřebič vydrží dlouhé léta a vaše investice do něho nebude zbytečná.

JakČistit.cz

Nenašli jste potřebnou radu? Přidejte se k Facebookové skupině Rady, tipy a návody na čištění a úklid, napište svůj dotaz a dostanete rady od ostatních členů.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *