Jak vyčistit okna?

Jak vyčistit okna? Na čištění oken existuje spousta způsobů, rad a fíglů. Mnoho lidí má své osvědčené prostředky. Už naše babičky si mezi sebou předávaly mnoho zkušeností. Vedle prodávaných přípravků v drogeriích existuje i celá řada vyzkoušených prostředků, které jsou dobře dostupné.

Počasí a čistění oken

Okna určitě nečistěte v mrazu a za nízkých teplot. Sklo je v mrazivých dnech velmi křehké a snadno by mohlo popraskat. Za slunečného počasí se okna také čistí velmi špatně. Voda velmi rychle osychá a na tabulích skla se vytváří šmouhy, které se velmi špatně leští. Ideální dny jsou ty, kdy je zamračeno.

Ocet na skleněné tabule

Nejvíce efektivní a hojně používaný je asi ocet. Místo drahých prostředků na mytí oken velmi levně a účinně vyčistíte okna přidáním trochy octa do vody na mytí. Dosáhnete tak vysokého lesku. Dá se také použít i líh.

Pomůcky na čištění oken

Naše babičky používaly na čistění oken místo hadru jelenici nebo staré noviny. Účinek je znamenitý a lesk vysoký. Takzvanou jelenici, tedy kůži na okna, před použitím vždy propláchněte ve slané vodě, aby byla znovu měkká a hebká. Na leštění okenních skel je dobré použít i roztrhané nylonové punčocháče, které velmi dobře odstraňují šmouhy.

Proti prachu glycerin

Do vody na mytí přidejte i trochu glycerinu. Na vašich oknech se nebude usazovat prach a špína. skvrny nebudou zanechávat ani kapky deště. V zimě zase použijte malé množství lihu anebo čpavku. Takto se dá velmi účinně zabránit namrzání skel.

Matné tabule skla

Někdy jsou tabule skla velmi matné a také se jim říká slepé nebo osleplé. Zprůhlednění skla docílíte potřením nejlépe lněným olejem, nebo jiným druhem oleje. Po hodině jej setřete měkkým papírem a následně tabulky skel umyjte svým obvyklým osvědčeným způsobem.

Barva a lepící pásky

Pokud máte za sebou malování, či natírání okenních rámů, zkuste použít na dočistění skel následující rady. Barevné pruhy na skle, které vznikly při natírání rámů, můžete dobře vyčistit pomocí čpavku. Stopy po lepících páskách na okenních tabulkách odstraníte nejlépe pomocí odlakovače na nehty.

Dřevěné rámy a okenice

Dřevěné rámy oken jednou za čas potírejte pastou na podlahu a naleštěte je. Nebudou tak brzy zaprášené, snadněji se budou udržovat a vydrží dlouho pěkné.

Údržba žaluzií

Jednotlivé popruhy žaluzií a rolet potřete alespoň jednou měsíčně svíčkou, aby byly pružné, tolik se nelámaly a déle vydržely.

Malované sklo

Pokud budete čistit sklo barevně malované, zapomeňte na čistidla a přípravky na okna. Barva na nich drží většinou velmi zlehka a velmi snadno pouští a slupuje se. Otírejte je jemně hadrem.

Vyzkoušejte některý z nejprodávanějších čističů skel a oken:

NOVINKA: Chcete dostávat tipy na čištění? Sledujte nás na Facebooku!
Jak vyčistit okna?
Hodnocení: 5 (100%) Hlasů: 1


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete zde reklamu napořád jen za 200 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 Shares
Share1
Tweet
Pin