Jak vyčistit skvrny od lepidla?

JakČistit.cz

Nenašli jste potřebnou radu? Přidejte se k Facebookové skupině Rady, tipy a návody na čištění a úklid, napište svůj dotaz a dostanete rady od ostatních členů.

Mohlo by se vám líbit...

komentářů 9

 1. Patrik napsal:

  Dobrý den. Mám velký problém s odstraněním nálepky ze snowboardu. Po odstranění nálepky na něm zůstalo trošku lepidla, tak jsem je oddělal pomocí gumy. Bohužel zůstal na snowboardu po gumování matný flek, který nejde sundat ani jarem, vodou a olejem. Zkoušeli jsme to i zahřát fénem ale nic nepomáhá. Co bych měl tedy použít na flek od gumování?

  • JakČistit.cz napsal:

   Dobrý den,
   předpokládám, že na snowboardu zůstaly zbytky lepidla s gumou.
   Zbytky po lepidle ze sundaných etiket odstraňuji běžně pomocí technického benzinu, nebo můžete použít HG odstraňovač nálepek 300 ml.
   Určitě ale předem uvažte, zda nemůže dojít působením těchto přípravků k poškození horní vrstvy snowboardu, abyste nenadělal ještě větší škody. Můžete je nejprve vyzkoušet na nějakém skrytém místě.
   Po použití přípravků bych místo umyl běžným čistícím přípravkem a poté čistou vodou.
   Dejte potom prosím vědět do komentářů, jak jste si poradil.

 2. Arielka1245 napsal:

  Děkuju, snad to pomůže! Právě jsem si pokapala oblečení lepidlem. 🙂

 3. Petr Moravec napsal:

  Dobrý den,
  můžete mi prosím poradit, jak nejlépe na skvrny od lepidla na bundě? Jedná se o lepidlo Loctite, obsahuje ethyl-kyanokrylát,
  Děkuji,

 4. Tomáš K. napsal:

  Dobrý den, nevíte čím vyčistit zdící pěnu https://www.dek.cz/produkty/detail/4400821296-porotherm-dryfix-system-pena-750ml z oblečení?

  Díky,
  Tomáš

 5. Šárka Š. napsal:

  Dobrý den, tapetářka nám lepila stěnu a tapeta je celá pošpiněná lepidem. Ona mi radila, abych to čistka kartáčem na zuby, ale nezdá se mi, že by to pomohlo. Můžete mi poradit co s tím ?

 6. Karel Macha napsal:

  Mně napatlali hlídači z kauflandu na řidítka nějaký lepidlo a nejde to dolů solvinou a nevim čím začít , čím mám začít, kupovat to jednotlivě je drahé, benzinovej čistič stoji 50kč a tak jsem řek že du na benzinku, nebyla by nějaká směs která funguje na všecko? Mám od toho ruce upatlaný a ničím to nejde umejt

 7. Petra napsal:

  Dobrý den,
  Vyprala jsem bílé plátěnky v pračce a po uschnutí se nad podrážkami objevily žluté fleky od lepidla. Neměli byste radu, jak se jich zbavit? Nevím, co je to za lepidlo a nejraději bych to postřikala savem, ale myslím, že to nepomůže.
  Děkuji.
  Petra

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *