Sůl – pomocník na čištění v domácnosti

Znáte tu pohádku Sůl nad zlato? Dokážeme vám, že tomu tak opravdu je. Pomocníkem čistění v domácnosti nemusí být vždy jen prostředky plné chemie. Ekologie a životní prostředí je v poslední době hodně diskutované téma. Poradíme vám, kde všude je použitelná sůl. Šetřete své peníze a investujte do vzdělání, cestování, studií a zážitků. Ty už si zpětně nekoupíte. Třeba už používáte ocet nebo sůl. Možná znáte účinek octa. Umí pohltit pachy, leštit, dezinfikovat, odmašťovat, odstraňovat skvrny i vodní kámen.

Sůl – pomocník na čištění v domácnosti
Sůl – pomocník na čištění v domácnosti

Sůl nad zlato

Bez soli se nedá vařit ani péct. Bez soli je život smutný a chuť mdlá. I zvířátka jdou za solí a potřebují ji k životu. Sůl je i perfektní pomocník na čistění v domácnosti. Sůl lze použít i jako přírodní čistící prášek, který spolehlivě nahradí klasický koupený čistící písek. Můžete použít sůl stolní nebo mořskou.


Jak vyčistit sporák pomocí soli?

Určitě znáte situaci, kdy vám na plotně přeteče polévka nebo voda při vaření brambor. Odstranit pak jídlo z plotny není jednoduché. Sůl je super pomocník, dokonale odstraňuje pach po připáleném jídle. Třeba i v případě, že vám překypí mléko. Zasypte jej na plotně solí a pach po spálenině rázem zmizí. Plotna se bude i lépe čistit.

Sůl vyčistí i troubu

Sůl pomáhá i na další plochy a nádobí používané v kuchyni. Pokud máte zašpiněnou troubu, gril, pánev či plech, posypte je solí a chvíli zahřívejte, až sůl zhnědne. Pak předmět utřete kuchyňským papírem a umyjte nádobí a plochy obvyklým způsobem.

TIP: Perfektní pomůckou pro odstranění připálenin ze sporáku, trouby, hliníku, skla a mnoha dalších povrchů je Spontex Magic Hallo čistící poduška z jemné ocelové vlny se saponátem.

Vyčistěte pomocí soli mosazné předměty

Aby se mosaz leskla stejně dobře jako zlato, použijte k jejímu čištění kašičku vyhotovenou ze soli a octa. Pak veškeré předměty důkladně omyjte. Můžete na čištění také použít přípravky na nerezové nádobí. Tato směs v podobě octa a soli je ale levná a dostupná.

Umělé květiny budou opět čisté a bez prachu

Můžete jím vyčistit umělé květiny, na které v sáčku nasypete sůl a důkladně jím zatřesete. Sůl tak uvolní prach, který ulpívá na listech i květech. Po té je pak oprašte prachovkou nebo opláchněte vodou.

Jak vyčistit mastné skvrny z dřevěného nábytku?

Dřevěný nábytek, police i lavice a židle, na kterých jsou mastné skvrny, posypte solí, nechte alespoň hodinu působit a pak sůl otřete a důkladně odstraňte. Totéž můžete udělat s vařečkami a dřevěnými prkýnky.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru