Jak vyčistit koberec domácími pomocníky i profesionální technikou?

Jak vyčistit koberec domácími pomocníky i profesionální technikou? Pokud máte doma světlý koberec, na kterém jsou rychle vidět stopy a nedočištěné skvrny, jistě si lámete hlavu, jak ho celý vyčistit. Vyzkoušela jsem několik postupů. Před samotným čištěním doporučuji koberec důkladně vysát. Při všech postupech nesmíte koberec přemokřit.

Jak vyčistit koberec domácími pomocníky i profesionální technikou?

Jak vyčistit koberec domácími pomocníky i profesionální technikou?

Ruční čištění saponáty z drogerie

Z prostředků z drogerie jsem použila šampóny značek Vanish a Akypo. Nezaznamenala jsem mezi nimi žádný rozdíl. Do kyblíku s teplou vodou jsem zamíchala část šamponu, a namočila do něj čistý hadr. Po důkladném vyždímání jsem plynulými pohyby tam-zpět začala s čištěním. Na více znečištěná místa jsem použila kartáček s jemnými štětinami. Tento postup je časově náročný, ale po uschnutí byl koberec dobře vyčištěný.

Ruční čištění domácími prostředky

Tento způsob je levnější a méně chemickou variantou. Já jsem zvolila jedlou sodu a ocet (lepší je bílý ocet, protože běžný kuchyňský může obsahovat barviva). Na koberec jsem nanesla ocet (vhodná je nádobka s rozprašovačem) a vlhká místa poté poprášila sodou. Počkala jsem, až obě suroviny přestaly bublat, a setřela jsem koberec suchým bílým hadříkem. Po uschnutí jsem jej ještě vysála. Tento postup je vhodný na méně znečištěné plochy, případně je potřeba postup zopakovat nebo sodu nechat působit déle. Byla jsem s ním nejméně spokojená.

Strojové čištění multifunkčním vysavačem

Pro mě nejzaručenější a nejméně namáhavá možnost. Měla jsem k dispozici multifunkční vysavač Vodník značky Zelmer, ale takovéto stroje nemusíte hned kupovat, můžete si je i vypůjčit ve specializovaných půjčovnách. Do nádobky jsem nalila horkou vodu spolu s práškem dodávaným s vysavačem. Nasadila jsem hubici pro tepování a pomocí ní a plynulých pohybů jsem nanesla čistící prostředek. Pak už jsem jen odsála přebytečnou vodu. Koberec se po úplném uschnutí ukázal jako velmi dobře vyčištěný.

NÁŠ TIP
Chcete vyčistit koberec strojním čištěním stejně jako profesionál? Přečtěte si podrobný návod na čištění koberce pomocí extraktoru. Tipy na vybavení, čistící prostředky a hlavně podrobný postup čištění krok za krokem.
Kde koupit čistící prostředky a pomůcky pro úklid?
NOVINKA: Chcete nové tipy na čištění? Lajkněte moji FB stránku:

Mohlo by se vám líbit...

1 Response

  1. 16.2.2019

    […] sepsal jsem pro vás několik článků (Jak vyčistit koberec domácími prostředky?, Jak vyčistit koberec domácími pomocníky i profesionální technikou?) o ručním čištění skvrn a nečistot z […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *