JakČistit.cz » Čištění v domácnosti » Čištění domácích spotřebičů » Jak vyčistit smoothie maker (mixér na smoothie)?
|

Jak vyčistit smoothie maker (mixér na smoothie)?

Aby byl mixér na smoothie vždy připraven na přípravu vašeho nového nápoje, musí být dokonale čistý. Jak vyčistit smoothie maker tak, aby krásně voněl a byl i hygienicky čistý?

Jak vyčistit smoothie maker (mixér na smoothie)?
Jak vyčistit smoothie maker (mixér na smoothie)?
Air fans, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Nasypat ovoce a zeleninu do mixéru a následně připravit lahodné smoothie netrvá déle než 2 minuty. Ale následné čištění mixéru kolikrát zabere mnohem více času. Zjednodušte si každodenní mytí smoothie makeru co nejvíce. Víme, jak na to!

Právě jste si koupili svůj smoothie maker a chcete mít jistotu, že vám krásně čistý vydrží po dlouhé roky? Nebo už doma nějaký ten čas mixér na smoothie máte a všimli jste si, že vrstva vlhkosti na stěnách nemizí? Poradíme jednoduché triky, jak mixér udržovat krásně čistý, jako byste jej právě koupili.

Udržování čistoty mixéru na smoothie je základ

Mixéry jsou nepostradatelným kuchyňským spotřebičem, který pomáhá při přípravě pokrmů a nápojů. Svým vzhledem se také stávají stylovým doplňkem kuchyně. Proto chceme, aby každý kus domácího spotřebiče vypadal hezky a samozřejmě byl hygienicky čistý. Jedině tak se vám odvděčí dlouhou životností a hezkým designem.

I váš smoothie maker může být stylovým doplňkem vaší kuchyně. A čištění je vlastně úplně jednoduché. S trochou úsilí a pečlivostí můžete udržet mixér čistý a zářivý po mnoho let. Pokud už nějakou dobu mixér máte a uvnitř nádoby se objevil povlak, který není možné běžnými saponáty odstranit, je nutné provést generální údržbu.


S čištěním neotálejte

Základním pravidlem pro udržení krásně čistého smoothie makeru je, neotálet s čištěním. Když už v ruce držíte nádobu se svým připraveným nápojem, po přelití tekutiny do sklenice ji ihned vypláchněte a nalijte čistou vodu. Pak si vychutnejte svůj drink. Tento krok nezabere více jak 5 vteřin, kdy vitaminy nevyprchají a vy si ušetříte pozdější drhnutí zaschlé šťávy, semínek a dužiny.

Umixujte to

Kousky, které nevyplavou hned při prvním vypláchnutí, jsou nyní zalité vodou a čekají na důkladné vyčištění. Nádobu uzavřete víčkem a spusťte mixování. Pohyb nožů nečistoty uvolní. Pak už jen stačí vylít, vypláchnout a je hotovo.

Svěží vůně

U smoothie mixérů bývá častým jevem nepříjemný zápach. I když je nádoba dokonale čistá a nože se lesknou jako nové, odér ovoce, mléka a jiných potravin, mohou v nádobce zůstat. Nakrájejte do ní citron nebo přidejte dvě lžíce octa. Naplňte teplou vodu a po dobu 60 vteřin mixujte. Vypláchněte a do sucha vyčistěte. Posloužit vám může také pomerančová kůra.

Nemyjte v myčce

Ačkoliv plastové či skleněné části mohou zpravidla do myčky, čisticí prostředky je časem zmatní, poškrábou a vytvoří na povrchu mapy. Už po několika umytích vypadají zašle. Tlak vody také přispívá k tupení čepelí.

Chcete-li mixér důkladně vyčistit, nalijte do poloviny nádoby teplou vodu, vsypte 2 lžičky jedlé sody a 1–2 minuty mixujte. Tak svůj mixér dokonale vydezinfikujete a bude dlouho vypadat jako nový.

Ruční čištění

Jestliže už jste vyzkoušely veškeré metody a stále není mixér čistý, nezbývá nic jiného, než vzít starý zubní kartáček a s kapkou mycího prostředku na nádobí (v redakci se nám osvědčil Jar na nádobí s citronovou vůní) a začít s ručním čištěním.

Příčinou, proč se mixér nepodařilo umýt výše doporučenými metodami, může být malé množství tekutin při přípravě nápoje.

Sdílejte návod:

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *