JakČistit.cz » Komerční sdělení » Jak vyčistit ucpaný odpad?
| |

Jak vyčistit ucpaný odpad?

Víme, kdy a čím to jde svépomoci, a kdy už budete potřebovat specializovanou firmu. Podívejte se, jak vyřešit problémy s ucpaným odpadem.

Ucpaný odpad poznáte velice rychle. Na začátku problému voda z umyvadla, z dřezu, vany nebo z toalety odtéká pomaleji, než je běžné. Později může přestat odtékat zcela, nebo se dokonce odpad dostává do některých míst odpadního systému, a tak se vám může stát, že zatímco vypouštíte vodu z dřezu, tlačí se vám ve vedlejší místnosti do vany.

Problémem ucpaného odpadu mohou být zanesené trubky různou mastnotou, vlasy či většími překážkami. Běžné bývá zanesení sifonu a trubek. Ale závady mohou být i vážnější, přímo na potrubí. To už budete k odstranění závady potřebovat specialisty. Jak vyčistit odpad?

ucpaný odpad od umyvadla

Chemické čištění odpadu

Nejběžnější formou čištění odpadu svépomocí je pomocí chemie. Používá se hydroxid sodný, tedy louh. Ten se ve formě granulí nasype do odpadu přes odtokový otvor ve vaně nebo třeba v umyvadle, zalije se horkou vodou a nechá se chvíli působit. Pak se potrubí propláchne vodou.

Podobě fungují i další čističe odpadu prodávané pod různými značkami. Pozor ale na to, pro jaké použití jsou vhodné. Mnohé z nich dokážou nenávratně poškodit například plastová umyvadla. Proto vždy pečlivě čtěte návody k použití těchto chemických čističů odpadů.

Louh i další čističe umí odstranit mastné usazeniny na trubkách odpadu, i nečistoty, jako jsou vlasy. Ty vytvoří v potrubí jakýsi špunt, který zamezuje odtoku. Chemické čističe je rozpustí a odpad znovu funguje.
Nezapomínejte, že louh a chemické čističe jsou nebezpečné žíraviny, které mohou poškodit zdraví a při požití být i smrtelné. Nikdy je tedy nenechávejte v dosahu dětí a pracujte s nimi opatrně a v ochranných rukavicích. Pozor také na oči. Čističe rovněž likvidují užitečné bakterie v septicích a čističkách odpadních vod.

Mechanické čištění odpadu

Někdy chemie na ucpaný odpad nestačí. Mechanické čištění odpadu se liší pole toho, jaká část odpadního potrubí je ucpána. Jinak se čistí odtokové trubky od dřezu, jinak ucpaný záchod.

Jak na zanesený sifon?

Moderní sifony jsou vybaveny oddělitelnou částí, ve které se usazují nečistoty. Ty lze snadno odstranit. Stačí si pod sifon vložit kbelík, sifon odšroubovat, vyčistit od nečistot a opět založit. Pomoci může i tzv. zvon, který přiložíte k odtoku, stlačíte a podtlakem vytáhnete nečistoty.

Jak na ucpané trubky?

Pokud máte ucpané trubky a nepomohlo ani opakované čištění louhem, použijte tzv. čisticí strunu (nebo čisticí spirálu). Koupíte ji třeba v hobbymarketu. Prodává se v různých délkách. Někdy budete překvapeni, že si s tou kratší nevystačíte a budete potřebovat třeba až desetimetrovou strunu.

Při čistění strunou sundáte sifon, spirálu vsunete do odpadu a zasouváte ji do té doby, než narazíte na překážku a struna již dál zasunout nejde. (Takovou překážkou pořád ještě nemusí být zdroj ucpání, ale třeba koleno v potrubí.) Tehdy začněte strunu do potrubí vsouvat pomocí kliky na jejím konci. Současně na strunu mírně tlačte. Takto točte, dokud do potrubí strunu nedostanete celou. Pak točte opět, ale na opačnou stranu a strunu vytáhněte. Pokud voda vytéká, je potrubí vyčištěno. Pokud ne, opakujte čištění strunou vícekrát.

Jak na ucpané WC?

K ucpání WC může dojít vhozením menstruačních vložek, vlhčených kapesníků, ale i hůře rozpustného toaletního papíru, či pokud jej použijete příliš velké množství. Při čištění záchodového odpadu vypněte přívod vody, odpojte napouštěcí hadičku a odmontujte záchodovou mísu. Zjistěte, kde je překážka, která brání odtoku, a odstraňte ji.

Čištění odpadu specializovanou firmou

vůz na čištění kanalizace a odpadů v Praze a okolí

Pokud se do těchto prací nechcete pouštět, nebo si nevíte rady a žádný z pokusů nevyšel, je na čase zavolat odborníky na čištění odpadu. Čištění odpadů v Praze zajišťuje specializovaná firma HERČÍK a KŘÍŽ. Perfektně vybavená firma nabízí řešení při jakémkoliv problému s odpadem.

Firma má k dispozici kamerový systém, který snadno odhalí, kde se příčina ucpání nachází. Kromě běžného čištění zajišťuje společnost rovněž opravy potrubí, a to bezvýkopovou i výkopovou metodou. Pro čištění potrubí má firma k dispozici až 12 výkonných strojů. Potřebujete-li rychle a kvalitně vyčistit ucpané potrubí v Praze, obraťte se na firmu HERČÍK a KŘÍŽ.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *