JakČistit.cz » Čištění v domácnosti » Jak vyčistit hliníkové interiérové žaluzie?
|

Jak vyčistit hliníkové interiérové žaluzie?

Jak vyčistit žaluzie? Čištění žaluzií je poměrně nevděčná a hlavně zdlouhavá činnost. Zbavit každou lamelu prachu a nečistot z obou stran můžeme buď obyčejným hadříkem a vhodným čistícím prostředkem nebo můžeme zvolit některou ze speciálních pomůcek na čištění hliníkových interiérových žaluzií.

Jak vyčistit hliníkové interiérové žaluzie?
Jak vyčistit hliníkové interiérové žaluzie?

Čištění hliníkový interiérových žaluzií mikrovláknovou utěrkou

 1. Stáhněte žaluzie na okně dolů a nastavte lamely žaluzií na plocho, tj. do svislé polohy.
 2. Navlhčeným mikrovláknovým hadříkem plochu lamel setřete. Vymáchejte pravidelně hadřík v čisté vodě.
 3. Překlopte lamely žaluzií z druhé strany na plocho a mokrým hadříkem lamely utřete i z této strany. Tím jste odstranili největší usazené nečistoty na žaluziích.
 4. Nastavte lamely žaluzií do vodorovné polohy.
 5. Nastříkejte alkoholový čistič ve spreji na hladké povrchy či okna na hadřík a postupně každou lamelu mezi dvěma prsty hadříkem důkladně setřete. Postupujte od horních lamel k těm dolním.
 6. Žaluzie nechte na okně stažené cca 10 minut, aby lamely uschly.

Čištění hliníkový interiérových žaluzií čističem na žaluzie

Čištění čistícími kartáči je časově výhodné především u širokých žaluzií. U úzkých žaluzií nás zdržuje časté nasazování čističe na boční části lamel, které přesahují za silikonová vodící lanka. Vždy je třeba podle šířky žaluzií zvážit, zda se nám vyplatí čištění čistícím karáčem nebo mikrovláknovou utěrkou.

 1. Čištění žaluzií si můžete usnadnit zakoupením speciálního čističe žaluzií. Jedná se o plastovou pomůcku opatřenou mikrovláknovými návleky, které jsou pratelné. Výhodou je oboustranné čištění více lamel žaluzií jedním tahem.
 2. Čištění je možné provádět na sucho (při pravidelném čištění, pokud je pouze usazen prach) i na vlhko (pokud čistíme žaluzie po delší době nebo je na lamelách usazena i mastnota apod.)
 3. Při čištění na vlhko do kbelíku napustíme teplou vodu a přidáme univerzální čistící přípravek na hladké povrchy a čistič žaluzií ve vodě pravidelně propíráme od nečistot.
 4. Postup je jednoduchý, čistič žaluzií se nasune na lamely a tahem zleva doprava vyčistíme lamely žaluzií. Tahy můžeme v případě většího znečištění opakovat až jsou lamely zcela čisté.
 5. Dávejte pozor, abyste prudkým pohybem nepřetrhli boční vodící struny, polohovací provázky a vytahovací pásky.

Vyzkoušejte tyto čističe žaluzií:


Sdílejte návod:

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *