JakČistit.cz » Čištění v domácnosti » Čištění oken » Jak umýt okna pomocí domácích prostředků?
|

Jak umýt okna pomocí domácích prostředků?

Jak umýt a vyčistit okna pomocí domácích prostředků? Všichni jistě nejsou příznivci všech možných moderních vymožeností a chemických přípravků používaných při mytí oken. Možná i proto se čím dál častěji vracíme k osvědčeným způsobům našich babiček, které pomocí mála dokázaly okna umýt a vyleštit skoro jako zázrakem.

Jak umýt okna pomocí domácích prostředků?
Jak umýt okna pomocí domácích prostředků?
  • Sklo nejlépe vyčistíte obyčejnými novinami (výborně sají vodu a na rozdíl od všemožných utěrek nebo hadrů nepouštějí nitky ani chlupy). Noviny můžete bez problémů použít i na rámy, i v tomto případě fungují skvěle. Dříve se k leštění okenních skel používala i klasická jelenice (přírodní kůže – dnes snadno k sehnání i v podobě vysoce savé utěrky).
  • K odmaštění oken a rámů je nejvhodnější použít čpavek (skvěle účinkuje i na okna znečištěná cigaretovým kouřem). Roztok čpavku si připravte v kbelíku (10 lžic roztoku čpavku na 4 litry horké vody).
  • Překvapivým a stejně dobře účinným pomocníkem na mytí je vanilkový pudinkový prášek (rozmíchejte v troše teplé vody a vzniklým roztokem skla umyjte, nechte zaschnout a poté přeleštěte).
  • Okna znečištěná po malování umyjte silným roztokem vody a octa, bez problémů se zbavíte všech odolných skvrn.
  • Silně znečištěná nebo dlouho nemytá okna s vrstvou mušinců napřed umyjte pivem, poté použijte vodu s octem. Výsledkem budete velmi mile překvapeni.
  • Pokud potřebujete mýt zmrzlá okna, použijte teplou vodu se solí (hrst soli) a s přípravkem na nádobí. Okna nezamrznou a nebudou se potit.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *