JakČistit.cz » Recenze sedaček » Recenze sedačky Devilla s potahem Magma 05 a ekokůží Madryt 120

Recenze sedačky Devilla s potahem Magma 05 a ekokůží Madryt 120

Naši sedací soupravu Devilla z prodejny Bytex vlastníme již 4 roky. Je ve tvaru písmene L, což pro nás bylo při výběru sedačky stěžejní. Souprava sice nemá úložný prostor, ani výsuvnou matraci pro lůžkovou úpravu, nicméně je natolik prostorná, že čtyřčlenná rodina na ní může skvěle relaxovat. Opěrné polštáře a hlavní část jsou z melírované režné textilie, přesný název potahu je Magma 05, zbytek sedací soupravy je z bílé ekokůže Madryt 120.

Jak se na sedačce Devilla sedí?

Díky opěře typu A se na sedačce především dobře relaxuje, lze na ní ovšem i zcela komfortně v případě potřeby spát (a to i lidé vyšší postavy kolem 2 metrů), jelikož sedáky jsou dosti dlouhé. Sezení jako takové je na sedačce také příjemné, avšak hlavu si neopřete, protože opěrné polštáře jsou v úrovni zad.

Tuhost matrací byla zpočátku mnohem vyšší, dnes jsou matrace už místy velmi měkké.


Jak se čistí potahová látka Magma a ekokůže Madryt?

Režná textilie Magma 05 je druh látky, který se skvěle hodí do domácnosti, kde jsou malé děti či domácí mazlíčci. Jakýkoliv nedostatek nebo skvrna se v něm totiž docela jednoduše skryje. Díky této skvělé vlastnosti jsme ještě nemuseli zkoušet čistit vysavačem na mokré čištění, ale myslím si, že tím by šla sedačka skvěle vyčistit. Nicméně pokud vznikne taková skvrna, kterou potřebujete odstranit sami, lze to v domácích podmínkách jen velmi těžce.

Látka je na omak velmi vroubkovaná, nechává na kůži otisky, ale na komfortnosti sedačce určitě neubírá. Dokonce i za čtyři roky používání nám látka nikde nepopraskala, ani se nevypárala.

Ekokůže Madryt 120 zde plní funkci především dekorativní, ale na rozdíl od Magmy již jeví četné známky poškození. Je místy popraskaná a nevzhledná.

Se sedačkou jsme vcelku spokojeni (především díky už zmiňované míře komfortnosti), nicméně příště bychom volili takovou, která bude bytelnější a odolnější vůči prosezeninám.

Sedačka Devilla
Potahová látka Magma 05

Sdílejte návod:

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *