Recenze sedačky SENTO OT-2F s potahem z ekokůže

Sedačku jsme s přítelem vybírali několik měsíců a obešli jsme řadu obchodů s nábytkem. Nakonec jsme narazili na sedačku Sento v řetězci ASKO nábytek.

Sedačka nás na první pohled zaujala svým  jednoduchým designem a nevtíravou elegancí. Sedačku je možné pořídit pouze v levostranném provedení.  Z obou stran je sedačka opatřena obdélníkovými područkami. Protože jsme ale chtěli sedačku delší stranou přisunout ke stěně, jednu područku jsme odmontovali. Díky tomu nyní sedačka nezabírá tolik místa a rovněž jsme tak zamezili tomu, aby nám  mezi stěnou a lenoškou vznikl nevyužitý prostor.

Sedačka odpovídá také požadavkům na multifunkčnost nábytku. Pod celou plochou lenošky se nabízí velký úložný prostor. Velmi si cením toho, že vyklopení lenošky jde až překvapivě lehce. Sedací část je možné rozložit pro příležitostní přespání. Plocha rozloženého lůžka je 126 x 215 cm. Opět je rozložení i složení velmi jednoduché, zvládne to bez problémů i dítě nebo starší člověk.

Součástí sedačky byly také dva šedé polštářky.

Jak se na sedačce Sento sedí?

Sedačka je velmi příjemná na sezení i ležení. Potah neklouže, ačkoliv by se to u koženky dalo předpokládat. Výška sedáku 42 cm je naprosto optimální.  Nemáme pocit, že bychom seděli příliš nízko ani vysoko. Hloubka sezení je 58 cm, což také  hodnotím kladně.  U většiny jiných sedaček jsem se setkala s daleko delším sedem, který nutí člověka na sedačce spíše ležet než sedět.

Opěrák není příliš vysoký, ale i tak nabízí dobrou oporu zad a opěrka hlavy nám nijak nechybí. Příjemné parametry sezení si pochvalují také návštěvy.


Potah ekokůže a jeho čištění a údržba

Sedací souprava je celá potažená bílou ekokůží (na výběr byla ještě černá ekokůže). Pouze záda sedačky jsou čalouněna šedou technickou látkou – díky tomu sedačka nemůže být umístěna v prostoru.

Ekokůže prozatím působí jako velmi praktický materiál, přizpůsobuje se sedu, ale nevytahuje se ani nikde nepraská.

Na bílé barvě sice jsou skvrny či prach více viditelné, ale považuji to spíše za výhodu, jelikož díky tomu vidím, kde jsou nečistoty a mohu je odstranit. Nestane se vám proto, že byste seděli ve špinavé sedačce. Sedačka nejen působí čistě, ale také je čistá, což jistě ocení také návštěvy.

Veškeré skvrny, které zatím sedačka utrpěla, bylo možné vyčistit obyčejným navlhčeným hadříkem. Zatím nebylo nutné sedačku čistit speciálními přípravky.

Tato sedačka navzdory své nízké pořizovací ceně předčila naše očekávání. Určitě bychom ji doporučili dál.

Sedačka Sento OT-2F s potahem z ekokůže – celkový pohled
Sedačka Sento OT-2F s potahem z ekokůže – detailní pohled

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru